Samochody dostawcze na minuty

boxer

Od niedawna w Polsce istnieje świetna opcja wynajmu samochodu na minuty. Znacie na pewno tą formę z wynajmu hulajnogi, czy roweru. Teraz taka opcja dostępna jest w przypadku samochodu dostawczego. Samochody dostawcze oferowane w takiej formie wynajmu to idealne rozwiązanie gdy potrzebujesz przewieźć większy bagaż niż zmieścisz do swojego kombi, a firmy są w stanie szybko zareagować na nagłą potrzebę klienta, gdy aktualnie samochody z floty są w rozjazdach. Ogłoszenie motoryzacyjne na pewno będą lepszą opcją zakupu auta dla kogoś, kto nawet na chwilę, lecz regularnie potrzebuje skorzystać z samochodu. Ale jeśli ta forma wypożyczenia auta będzie sporadyczna, to na pewno będzie tańsza niż zakup nawet starszego, używanego samochodu.

Jak działa opcja wynajmu samochodu dostawczego na minuty?

Krótkoterminowy wynajem aut to nowość, w zasadzie istnieje od momentu rozwinięcia rynku oprogramowania i smartfonów, które to umożliwiły dokładny sposób rozliczania się ponad to co istniało już na rynku, czyli ogólnie znany wynajem samochodów. Owszem na pewno będą to samochody dostawcze używane, jednak floty te są cały czas rozwijane i często wymieniane.

Korzystając z aplikacji, po zarejestrowaniu w systemie odnajdujesz auto na mapie w aplikacji. Po zlokalizowaniu go, rezerwujesz. Od momentu rezerwacji masz określony czas na dotarcie do niego, otwierasz samochód z reguły za pomocą aplikacji i po prostu korzystasz.

boxer

Jakie są koszty wynajmu samochodu dostawczego na minuty?

Tutaj zdecydowanie należy sprawdzić aktualnych operatorów tej usługi, ponieważ sposób naliczania i cennik może być różny. Ceny za minutę jazdy wahają się od 0,45 zł do nawet 1 zł. Dodatkowo dochodzą inne koszty jak np. opłata za minutę postoju.

O czym należy pamiętać korzystając z samochodu dostawczego na minuty?

Korzystając z każdej usługi na pewno należy zapoznać się z regulaminem. Chodzi głównie o formę i sposób zwrotu i odbioru auta. Samochody często trzeba odstawiać do wybranych miejsc (tak jak możemy tylko stamtąd je odbierać). To może być problemem w wielu większych miastach, bo zapłacimy np. za stanie w korku jadąc na parking. Na szczęście wielu oferujących tą formę wynajmu zezwala na pozostawianie dostawczaka na dowolnym miejscu parkingowym w obrębie miasta.

Ważną informacją jest fakt, że nie ponosisz żadnych innych opłat jak paliwo, płyny itp.

5/5 - (1 vote)